Atakent Sürücü Kursu

Atakent Sürücü Kursu sürücü belgesi yani ehliyet almak isteyenlere gerekli teorik ve direksiyon eğitimleri vermeye yetkili bir kurumdur. Kurumumuz Özcem Sürücü Kursu markasıyla temsil edilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından lisansını 1989 yılında almış olan kurumumuz her yıl yüzlerce adayı ehliyet sahibi yapmaktadır.

2016 sonrası ülkemizde ehliyet sınavları yeni eğitim modellemeleri çerçevesinde güncellenerek modern bir hal almıştır. Yazılı sınavlar elektronik ortamda gerçekleştirilmeye başlanırken direksiyon sınavları ise 35 dakikadan oluşan ve birçok manevranın yapıldığı parkurdan oluşan bir sınav görünümüne ulaşmıştır. Direksiyon sınavları akan trafikte tek dereceli sınavlardır. İlerleyen yıllarda bu sınavın iki dereceli olarak yapılması planlanmaktadır.

Kurumumuz bu ve benzeri birçok değişikliği takip ederek kendi eğitim modellerine hızlıca uygulamaktadır. Gerek Milli Eğitim Bakanlığının kanun ve yönetmeliklerinin takibi olsun gerekse de Sürücü Eğitimleri ve Sınavları çalıştaylarına katılarak yapılan değişiklikler hakkında alınan bilgiler doğrultusunda güncellemelerimizi yaparak sürücü adaylarımızın mağduriyet yaşamamalarını sağlıyoruz.

Eğitim kadromuz gerekli pedagojik formasyona sahip Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitmen lisanına sahiptirler. Halkla ilişkiler çalışanlarımız siz sürücü adaylarının her türlü işlemlerini eksiksiz tamamlamak için gerekli bilgi ve donanıma sahiptirler.

Sürücü Kursu Ön Cephe GörünümüSürücü Kursu Ön Cephe Görünümü Akşam

Atakent Sürücü Kursuna Yazılırken Gerekli Evraklar

Kursumuza yazılırken aşağıdaki evrakların getirilmesi yeterlidir. Yaş şartları ve diğer bütün sınıf ehliyetleri için Ehliyet İçin Gerekli Evraklar başlıklı makalemize göz atabilirsiniz. Her sertifika sınıfı için farklı belge ve yaş şartları bulunmaktadır. Ayrıca yabancı uyruklu adaylar içinde farklı belgeler istenmektedir.

 • Öğrenci Belgesi – Transkript – Tasdikname
 • Sağlık Raporu
 • Sabıka Kaydı – Sabıkanın olmadığına dair ıslak imzalı beyan geçerlidir.
 • 4 Adet Biyometrik Fotoğraf

Not: Yabancı Uyruklu Vatandaşlar için; Pasaport – İkamet İzni ve Diploma Tercümesi

özcem sürücü kursu kayıt ofisiSürücü Kursu Kayıt ofisi

Atakent Sürücü Kursu E-Sınav Eğitim Modeli

E-Sınavla kastedilen 2018 öncesi yapılan yazılı sınavın yeni halidir. E-Sınav adından da anlaşılacağı üzere elektronik ortamda yapılmaktadır. Bu elektronik ortamlar Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından her ilde ve ilçelerinde en az bir adet olacak şekilde düzenlenmiştir. Sınavın yapıldığı bu yerlere E-Sınav merkezleri denir. Bu merkezlerden biride Atakent Mahallesinde bulunmaktadır. Bu merkezlerde farklı dillerde e-sınavlar yapılmaktadır. Bu makalenin yazıldığı tarih itibariyle Türkçe, İngilizce, Farsça, Rusça, Çince ve Arapça dillerinde bu sınavlar yapılmaktadır. 50 sorudan oluşan ve 45 dakika süren bu sınavda yanlış doğruyu götürmemekle beraber her soru 2 puandan oluşmaktadır. 100 üzerinden 70 puan alan adaylar sınavı geçmiş sayılır ve bir sonraki aşama olan ehliyet direksiyon sınavlarına tanımlamaları yapılır. Özcem Sürücü Kursu olarak e-sınavın simülasyonlarını gerek mobil uygulamamızda gerekse web sayfamızda oluşturulan uygulamalar sayesinde kursiyerlerimizin hizmetine sunmaktayız. Bu sınav ve mobil uygulamalarımız hakkında merak ettikleriniz için Ehliyet Sınav Soruları başlıklı makalemize bakmanızı öneririz. Özcem Sürücü Kursu olarak eğitimle ilgili yapılan yenilikleri takip ederek kursiyerlerimiz açısından yararlı olacaklarına inandıklarımızı uygulamaya koyuyoruz.

Sürücü Kursu Mobil UygulamasıSürücü Kursu Eğitim Modeli ve Materyalleri

Atakent Sürücü Kursu Sınıf Dersleri

Yukarıda bahsettiğimiz e-sınav modeline uygun olarak dizayn ettiğimiz sınıflarımızda siz sürücü adaylarına her türlü teknolojik imkânı sunmaktayız. Özcem Sürücü Kursu olarak daha önce hiçbir sürücü kursunda uygulanmayan hafıza teknikleri ve zihin haritaları gibi dünyada yaygın fakat ülkemizde ihmal edilen birçok farklı ve öğretici yöntemi kursiyerlerimizle paylaşmaktayız. Kurumumuz tarafından verilen hiçbir eğitim materyali için ek ücret talep etmemekteyiz. Ayrıca mobil uygulamamız kursiyerlerimize ömür boyu açık olan bir sistemdir. Yaşamları boyunca trafikle ilgili yapılan her düzenlemeyi bu uygulama sayesinde anında öğrenebileceklerdir.

Ders öğretmenlerimiz “öğrenmeyi öğrenme” eğitim modeliyle sizlere ezberleyici olmayan bir ders sunumu gerçekleştirmektedirler. Sürekli öğrencilerle etkileşim içinde olan ders öğretmenlerimiz soru cevap yöntemiyle öğrenciyi dersin içine katarak aktif öğrenme modelini kullanmaktadır. E-sınavlarda kağıt, kalem, silgi vb. materyaller kullanılmadığından dolayı ders öğretmenlerimiz her dersin sonunda online sınav sistemini aktifleştirerek öğrencilerimizin cep telefonlarıyla aktif katılımının sağlandığı eğlenceli bir kolektif sınav gerçekleştirmektedirler. Bu eğitimlerde yeterli olan adaylarımızın en yakın sınav tanımlamaları yapılarak ıslak imzalı sınav giriş belgeleri kendilerine teslim edilmektedir.

Adaylarımız Atakent mahallesinde bulunan sınav merkezine giderken yanlarında bu giriş belgesiyle birlikte kimlik ya da pasaport bulundurmaları gerekmektedir. Cep telefonu vb. hiçbir elektronik cihazla sınava giremeyecekleri halkla ilişkiler personellerimiz tarafından kendilerine mesajla ve sözlü olarak bildirilmektedir. Yazılı sınav içerikleriyle ilgili Ehliyet Yazılı Sınavı başlıklı yazımızı mutlaka incelemelisiniz.

https://www.ozcem.com.tr/images/galeri/galeri-1638626091757.jpghttps://www.ozcem.com.tr/images/galeri/galeri-1638624886640.jpeg

Atakent Sürücü Kursu Direksiyon Eğitimleri

E-sınavdan 70 ve üstü puan alan adaylarımızın zaman kaybetmeden direksiyon uygulama sınavına hazırlık eğitimlerini başlatıyoruz. Bu eğitimler ilk olarak 2 ders saatinden oluşan simülatör eğitimleridir. Simülatör eğitimleri gerçek hava koşullarının simüle edildiği farklı senaryolardan oluşan eğitimlerden meydana gelmiştir. Yağmurlu hava, karlı hava, şehir içi ve şehirlerarası yollarda araç kullanımı gibi birçok eğitim sürücü adaylarımıza verilmektedir. Simülatör eğitimleri ile gaz, fren, debriyaj pedallarının yanı sıra, vites değişimleri ve direksiyon hâkimiyeti gibi temel bilgilerin öğretilmesi önem arz etmektedir. Bütün bu bilgilere sahip olan sürücü adaylarımız ikinci basamak olan ve en az 14 direksiyon dersinden oluşan aşamaya geçmeye hak kazanırlar. Bu aşama Atakent Mahallesinde bulunan 222. ve 4. Caddeler üzerindeki eğitim ve sınav alanıdır. Bu alanda yaya geçidi, okul geçidi, trafik ışıkları, düz ve kesikli şerit çizgileri gibi birçok kara yolu unsuru bulunmaktadır.

Teorik eğitimlerde öğrendiğiniz bilgiler doğrultusunda ve direksiyon eğitmenimizin hatırlatmaları sayesinde bütün bu unsurlar karşısında nasıl tepkiler vermeniz gerektiği sizlere öğretilmektedir. Ayrıca sınavın yapıldığı parkur ve bu parkurdaki manevralar ile ilgili bol bol tekrarlar yapılarak sizlerin direksiyon uygulama sınavına hazır hale getirilmeniz sağlanmaktadır. Bu sınava hazır olduğunuz Kurum Müdürümüz ve direksiyon eğitmeniniz tarafından onaylandıktan sonra en yakın tarihli ilk sınava tanımlamanız yapılmaktadır. Bu sınava gelirken yanınızda ıslak imzalı sınav giriş belgesiyle birlikte kimlik ya da pasaport bulundurmanız gerekmektedir. Cep telefonu vb. elektronik cihazların bu sınavda sesleri kısılmak kaydıyla yanınızda bulundurulmasında her hangi bir sakınca bulunmamaktadır. Ehliyet Direksiyon Sınavları hakkında detaylı bilgilerin verildiği ilgili yazımıza göz atarak sınav güzergâhı ve manevraların içerikleriyle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

https://www.ozcem.com.tr/images/galeri/galeri-1638625261226.jpghttps://www.ozcem.com.tr/images/galeri/galeri-1638460273427.jpg

Atakent Sürücü Kursu Direksiyon Sınav Güzergâhı

Yaklaşık 6 kilometreden oluşan direksiyon sınav parkurunda 6 önemli manevra yapılması gerekmektedir. Bu manevralar sırasıyla; dur-kalk manevrası, paralel park manevrası, ani fren, geri geri 25 metre manevrası ve L park manevralarından oluşmaktadır. Bu güzergâhı ezberlemez için birde 22 dakikalık videomuz bulunmaktadır. Bu videonu linkini buraya bırakıyoruz. Atakent Mahallesi Direksiyon Güzergâhı Videosu için tıklayabilirsiniz.

Atakent Sürücü Kursu Direksiyon Sınavı Uygulaması

Atakent Mahallesinde yapılan bu sınav 35 dakika sürmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz parkur ve manevralardan oluşmaktadır. Sınavın sonunda her hangi bir geçme notu verilmemektedir. Aşağıda sayacağımız hataların yapılmaması sonucu sınavınız başarılı sayılacaktır. Direksiyon eğitimleriniz boyunca sınav güzergâhında bulunan manevralarla bol bol pratik yapma imkânı bulacaksınız. Bütün bunların yanı sıra;

 • Kırmızı ışıkta geçmek
 • İki kere aracı stop ettirmek
 • İki kez sarı ışıkta geçmek
 • Park manevralarında aracı dubalara dokundurmak
 • Yaya ve okul geçitlerinde yavaşlamamak veya durmamak
 • Hız sınırlarına uymamak
 • Direksiyonu iki elle ve dokuz çeyrek olacak şekilde tutmamak
 •  Vites değişimlerinde zorlanmak, şerit değiştirmelerde ve dönüşlerde sinyal kullanmamak sınavdan başarısız olmanıza sebep olacaktır. Özcem Sürücü Kursu olarak bütün bu gerçekleşmesi olası durumlara sizleri hazırlamadan bu sınavlara almıyoruz. Psikolojik ve koordinasyon olarak hazır olduğunuza kanaat getirdiğimiz zaman sizlerin de onayıyla bu sınavlara giriş işlemlerinizi başlatıyoruz.

özcem sürücü kursu direksiyon sınav alanıözcem sürücü kursu direksiyon sınav alanı 2

Atakent Sürücü Kursu Sertifika Hazırlama Süreci

Yazılı sınavdan 70 ve üzeri puan alıp direksiyon sınavında başarılı olan adaylarımız sürücü sertifikası almaya hak kazanır. Bu sertifika sürücü belgesi yani ehliyet yerine geçmez. Bu belge direksiyon sınavınız sonrası hazırlanarak onaylanması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilir. Gerekli onay işlemleri yaklaşık 1 hafta 10 gün kadar sürer. Onaylanan sertifikalar adaylarımız aranarak haber verilir. Sürücü sertifikalarını alan adaylarımız artık belgelerini ehliyete çevirebilirler.

Atakent Sürücü Kursu Ehliyet Randevu İşlemleri

Sertifikalarınız Nüfus Müdürlüğü tarafından sürücü belgesine dönüştürülür. Sürücü sertifikalarını alan adaylarımıza ayrıca kurs tarafından hazırlanan bir dosya teslim edilir. Bu dosya için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Nüfus müdürlüğünün web sayfasına girerek randevu almanız gerekmektedir. Bir ayda en fazla 2 kez randevu iptal etme hakkınız bulunmaktadır. Bütün bunları dikkate alarak tanımladığınız randevu saati ve tarihinde Nüfus Müdürlüğünde olmanız gerekmektedir. Kursun hazırladığı dosya ve sürücü sertifikanızla birlikte Nüfus Müdürlüğüne giderek ehliyetinizi alabilirsiniz. Daha detaylı ve harç ücretleriyle ilgili bilgi almak için Ehliyet Randevusu Alma başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.

sürücü kursu çağrı merkezi

Ehliyet sınavlarına kayıt olmak ve daha fazla bilgi almak için 0553072121 nolu Whatsap hattımıza sürücü belgesi almak istediğinizi belirten bir mesaj yollamanız durumunda, halkla ilişkiler personellerimiz rezervasyonunuzu oluşturacaklardır. Kursumuz hakkında daha fazla bilgi almak isteyen sürücü adayları Hakkımızda başlıklı sayfamızı ziyaret edebilirler.

Kursumuz Haftanın 7 günü ve Sabah 09:00-Akşam 20:00 saatleri arasında sizlere hizmet vermektedir.

İyi sürüş dilekleriyle... Özcem Sürücü Kursu Ekibi.

whatsapp
ara
kayıt