Zihin Haritaları Tekniğiyle Eğitim

Zihin Haritaları Tekniğiyle Eğitim yöntemini sürücü kursu eğitim sektörüne kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Öğrenme metotlarının her geçen gün daha fazla geliştiği Dünya'da, sürücü eğitimlerinde fark yaratma her eğitim kurumunun asli görevi haline geldi. Özcem sürücü kursu olarak bizlerde İstanbul il sınırları içinde binlerce kursiyere bu eğitimleri vererek farkı görmeye başladık. Bu bağlamda kendi eğitim dokümanlarımızı hazırlamaya başladık. Kalıcı öğrenme noktasında farklı tekniklerin denemelerini yaparak siz değerli adaylarımıza ve bizi takip edenlere faydalı olmaya çalışıyoruz. Hafıza teknikleriyle hazırlanacak dökümanların çalışmalarına başladık. En kısa süre içerisinde bu eserlerimizi de hazırlamış olacağız. Eğitim şubesi olan Özcem Halkalı sürücü kursu birçok dökümanın hazırlanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Zihin Haritaları Tekniğiyle Eğitim Nedir?

Zihin haritaları tekniğinin yaratıcısı Dünya Hafıza Yarışmalarının düzenleyicisi Tony Buzan'a aittir. Orijinal ismi Mind Mapping olarak literatüre geçmiştir. Bu tekniğin dünyada yaygınlaşmasıyla birlikte birçok alanda kullanılmaya başladığını görüyoruz. Zihin haritaları tekniği, kavramlar arası ilişkileri anahtar kelimelerle, renklerle, şekillerle süsleyen ve beynin her iki lobununda öğrenmenin içine katılarak kalıcı öğrenmenin sağlanmasını kolaylaştıran aktif bir yöntemdir.

Sürücü Kursuna Bu Tekniğin Uyarlanması

Makalemizin giriş resminde gördüğünüz gibi yüzlerce kelimeden oluşan bir dersin tek sayfada kolayca gösterilmesi tekniğin ne kadar mucizevi bir özellikte olduğunu gösteriyor. Sürücü kursu yani ehliyet sınavına dair bütün dökümanlar zihin haritaları tekniğine uyarlanarak kursiyerlerimize sunulmuştur. Teorik derslerin anlatımı tamamen bu yöntem ile elde edilmiş anahtar kelimeler üzerinde sunulmaktadır. Anlayacağınız ehliyet sınavları, zihin haritaları tekniğiyle kolayca halledilen bir sınav olacaktır.

Özcem Sürücü Kursu ARGE Birimi

Zihin Haritaları Tekniğiyle Eğitim, beyin temelli öğrenme metotları, gerek direksiyon gerekse teorik eğitimlerde olsun Özcem Sürücü Kursunun vazgeçilmezleri arasındadır. Ezberin öğrenmeye etkisinin negatif yönde olduğu yapılan araştırmalar ile ispatlanmıştır. Kursumuzun ARGE çalışmaları sayesinde, Öğretim metotlarımız hafıza teknikleriyle kalıcı öğrenmeler yani öğrenmeyi öğrenme prensiplerine göre sürekli araştırılarak eğitim materyallerine uygulanmaktadır.

Online Sınav Merkezi

Gelecek dönem hedeflerimiz arasında, elektronik sınav salonlarının simüle edilmiş halinin kursumuzda oluşturulmasıdır. Zihin haritaları ve diğer kalıcı öğrenme metotlarının eğitime entegresinin bir ön izlemesi olarak bu e-sınav sınıflarımız adayların başarısının yüksek oranlarda olumlu etkileyecektir. Online Deneme Sınavları başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Eğitim sistemimizle ilgili daha detaylı bilgi almak için; 0553072121 nolu Whatsap hattımıza bilgi almak istediğinizi belirten bir mesaj yollayabilir yada doğrudan bu numarayı arayarak bilgi de alabilirsiniz.

Kursumuz Haftanın 7 günü ve Sabah 09:00-Akşam 20:00 sattaleri arasında sizlere hizmet vermektedir. Sağlıcakla kalın

İyi sürüş dilekleriyle... Özcem Sürücü Kursu Ekibi.

 

whatsapp
ara
kayıt