Ehliyet Randevusu Alma

Ehliyet randevusu alma başlıklı bu yazımızda teorik ve direksiyon sınavları başarıyla tamamlayan sürücü adaylarının, sertifikalarını nasıl sürücü belgesine yani ehliyete çevirebileceklerini detaylıca anlattık.

Ehliyet randevusu alma işlemi öncesi bazı yeterlilikleri yerine getirmiş olmanız gerekmektedir. Biliyorsunuz ki e-sınav aşamasını 70 ve üzeri puanla geçen sürücü adayları 35 dakika süren zorlu bir direksiyon sınavı sürecine girmektedirler. Bu süreci de başarıyla tamamlayan sürücü adayları artık yıllardır arzu ettikleri ehliyetlerine sahip olmaktadır. Ancak ehliyet sahip olabilmeleri için öncelikle direksiyon sınavı sonrası 1 hafta kadar sürücü sertifikalarının milli eğitim müdürlük onayının tamamlamasını beklemek durumundalar. 1 hafta sonra sürücü kursuna giderek sertifika ve diğer evraklarını alarak Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün web sayfasından randevu almaları gerekmektedir. Ehliyet Randevu - Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü linkine tıklayarak ilgili randevu sayfasına ulaşabilirsiniz. İsterseniz E-Devlet şifrenizle Sürücü Belgesi Başvuru Randevusu - E-Devlet Kapısı başlıklı linke tıklayarak da randevu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İlgili linklere tıklamanız sonucunda karşınıza aşağıdaki alan çıkacaktır. Bu alana gerekli bilgileri doldurarak randevu işleminizi gerçekleştiriyorsunuz.Randevunuzu aldıktan sonra her yıl T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığınca belirlenen harç ücretlerini ilgili bankalara ödeyerek makbuzları sürücü kursunun sizlere verdiği dosyaya eklemeniz gerekmektedir. Ehliyet Fiyatları başlıklı yazımızda güncel harç ücretleri ve hangi bankalara yatırabileceğinizle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Bütün bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra randevu gün ve saatinde Nüfus Müdürlüğünde olmanız gerekmektedir. Bir ay içinde en fazla 2 kez randevu iptal etme hakkınız olduğunu unutmamalısınız. Bu sebeple randevu alacağınız gün ve saati haftalık programınıza göre ayarlamanız oluşabilecek aksaklıkları en aza indirecektir.

Ehliyet randevusu alma işlemleriyle ilgili olarak bilmeniz gereken tüm detayları Özcem Sürücü Kursu olarak vermeye çalıştık. Bütün bu anlatılanlara rağmen bizlerin eksik bıraktığı ya da sizlerin kafasına takılan sorular varsa kursumuzu ilgili numaralardan arayarak haftanın 7 günü ilgili saatler arası arayarak bilgi alabilirsiniz. Farklı konular hakkında da kursumuzu arayarak bilgi alabilirsiniz. Halkala ilişkiler personellerimiz sizlere yardımcı olmaktan her zaman büyük bir keyif almaktadırlar.

Daha detaylı bilgi almak için; 0553072121 nolu Whatsap hattımıza bilgi almak istediğinizi belirten bir mesaj yollayabilir ya da doğrudan bu numarayı arayarak bilgi de alabilirsiniz.

Kursumuz Haftanın 7 günü ve Sabah 09:00-Akşam 20:00 sattaleri arasında sizlere hizmet vermektedir. Sağlıcakla kalın

İyi sürüş dilekleriyle... Özcem Sürücü Kursu Ekibi.

whatsapp
ara
kayıt