Ehliyet Fiyatları

Ehliyet fiyatları her yıl Milli eğitim Müdürlüğü tarafından güncellenmektedir. Her ehliyet sınıfının 2 farklı ücretlendirmesi yapılmaktadır. Birincisi, hiç ehliyeti olmayıp ilk kez sürücü belgesi almak isteyenler için belirlenen fiyatlar; ikincisi, herhangi bir sınıf ehliyeti olup farklı bir sınıfta ehliyet almak isteyenler için belirlenen fiyatlardır. Ehliyet Sınıfları adlı makalemizi okuyarak sürücü belgesi sınıfları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Hiç ehliyeti olmayan adaylar hem teorik hemde direksiyon sınavlarına girmek durumunda. Daha önce herhangi bir sınıf ehliyeti olup farklı bir sınıf ehliyet almak isteyenler, sadece direksiyon sınavına gireceklerdir. 

Görüldüğü gibi ehliyet fiyatlarıyla ilgili en açıklayıcı bilgileri Özcem Sürücü Kursumuzu arayarak öğrenebilirsiniz. Ahsi halde almak isteginiz ehliyet sınıfının birkaç fiyatı varmış gibi bir kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz.

Güncel Ehliyet Fiyatları Tablosu 2022 - Ehliyet Taban Fiyat Listesi İçin Tıklayınız

2022 Yılı Ehliyet - Sürücü Belgesi Harç Ücretleri

Eski Tip (2016 Öncesi Alınan Sürücü Belgeleri) Sürücü Belgelerinin Yenisi İle Değiştirilmesi İşlemlerinde​​​​​​ Ücret (TL)
►“Vakıf Hizmet Bedeli” Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Hesaplarına 2,00 TL
►“Değerli Kâğıt Bedeli” Vergi Tahsil Yetkisi Verilen Banka Hesaplarına 13,00 TL

Yeni Tip (2016 Sonrası Alınan Sürücü Belgeleri) Sürücü Belgelerinin Yenilenmesi İşlemlerinde​​​​​​ Ücret (TL)
►“Vakıf Hizmet Bedeli” Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Hesaplarına  65,00 TL
►“Değerli Kâğıt Bedeli” Vergi Tahsil Yetkisi Verilen Banka Hesaplarına 280,00 TL

İlk Defa Sürücü Belgesi Alımı veya Sınıf Ekleme İşlemleri İçin Ücret (TL)
►“Vakıf Hizmet Bedeli” Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Hesaplarına 65,00 TL
►“Değerli Kâğıt Bedeli” Vergi Tahsil Yetkisi Verilen Banka Hesaplarına 280,00 TL
►“A, A1, A2, F” sınıfları için (Engelli "A" Sertifikaları da Dahil) harç ücreti Vergi Tahsil Yetkisi Verilen Banka Hesaplarına 370,40 TL
►“B” sınıfı için (Engelli "B" Sertifikaları da Dahil) harç ücreti Vergi Tahsil Yetkisi Verilen Banka Hesaplarına 1116,90 TL
►B1, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE, G, M” sınıfları için harç ücreti Vergi Tahsil Yetkisi Verilen Banka Hesaplarına 1863,70 TL

Daha detaylı bilgi almak için; 0553072121 nolu Whatsap hattımıza bilgi almak istediğinizi belirten bir mesaj yollayabilir yada doğrudan bu numarayı arayarak bilgi de alabilirsiniz.

Kursumuz Haftanın 7 günü ve Sabah 09:00-Akşam 20:00 sattaleri arasında sizlere hizmet vermektedir. Sağlıcakla kalın

İyi sürüş dilekleriyle... Özcem Sürücü Kursu Ekibi.

whatsapp
ara
kayıt