Ehliyet Taban Fiyat Listesi

Ehliyet taban fiyat listesi yukarıdaki resimlerde gösterilmiştir. 3 Sayfadan oluşmaktadır. Sola doğru kaydırarak okuyabilirsiniz.

Taban Fiyat Listesi Her Yıl Yenilenir

Bu resimler 2022 yılına ait taban fiyat listeleridir. Her yıl Aralık ayının 10'u itibariyle yayınlanan yeni sürücü belge yani ehliyet fiyatları 12 ay boyunca yürürlükte kalmaktadır. Taban fiyat listesini doğru okumak gerekir. Karışıkmış gibi gözükse de aslında her şey çok açık ve net olarak bellidir. Bu fiyat listeleri üzerinden kayıt olmak istediğiniz kursa gittiğinizde size imzalatacakları sözleşmenin içeriğini okurken daha rahat anlayacaksınız. Her direksiyon ve teorik ders saatinin kaç paradan hesaplandığını görebilirsiniz. Bu sayede kurs ücretinin toplamda kaç paraya mal olacağını çok rahat anlayabilirsiniz. Her yıl fiyatlar asgari ücrete yakın olarak komisyon tarafından tespit edilmektedir. Sürücü kurslarının genel giderleri ve vatandaşın alım gücü göz önüne alınarak hesaplanan ehliyet taban fiyatları enflasyonla paralel olarak artmaktadır.

Ehliyet Harçları

Aynı şekilde ehliyet sınav harçları ve emniyet kart ücretleri de tefe tüfe baz alınarak alım güçleri dahilinde her yıl yükselmektedir. Ehliyet harcını ödedikten sonra ehliyetini Nüfus Ve Vatandaşlık işlerinden çıkartmayı unutan sürücü adayları yeni yılla birlikte oluşacak zam farkını da ödemek durumunda kalacaklardır. Ehliyet fiyatları ve harçlarla ilgili daha detaylı bilgi almak için Ehliyet Fiyatları başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Ehliyet Taban Fiyat Komisyonu Kimlerden Oluşur

Bu komisyon her yıl ilgili Vilayetin Milli Eğitim İl ve İlçe Müdürleri, Şube Müdürleri ve İTO temsilcilerinden oluşur. Bu kurul tarafından hakkaniyete uygun ve TÜİK verileri dikkate alınarak yapılan hesaplamalar tamamen vatandaşın cebini yakmayacak ve sürücü kurslarının giderleri düşünülerek hazırlanmaktadır. Türkiye geneli sabit bir taban fiyat uygulaması bulunmamaktadır. Her il kendi ekonomik ve sosyal durumuna göre vatandaş ve ehliyet kurslarının maliyetleri düşünülerek belirlenir. Böylece bölgeler arası veya iller arası gelir adaletsizliği yaratılmadan bu sorun halledilmiş olur. Bu sebeple hangi ilde kursa yazılırsanız o kursun taban fiyat uygulamasına tabi olur aynı zamanda o ildeki direksiyon ve teorik sınavlara girersiniz. Ehliyet Sınavlarıyla ilgili detaylı bilgi almak için ilgili makalemizden bilgi alabilirsiniz. 

Daha detaylı bilgi almak için; 0553072121 nolu Whatsap hattımıza bilgi almak istediğinizi belirten bir mesaj yollayabilir yada doğrudan bu numarayı arayarak bilgi de alabilirsiniz.

Kursumuz Haftanın 7 günü ve Sabah 09:00-Akşam 20:00 sattaleri arasında sizlere hizmet vermektedir. Sağlıcakla kalın

İyi sürüş dilekleriyle... Özcem Sürücü Kursu Ekibi.

whatsapp
ara
kayıt