Yabancı Dil Ehliyet Sınavı

Yabancı Dil Ehliyet Sınavı

Kursumuz tercüman eşliğinde direksiyon eğitimleri vermektedir. 

Özcem Sürücü Kursu olarak yabancı dille yapılan e-sınavlar hakkında güzel bir bilgilendirme yazısı hazırladık. 2016 ve sonrası ehliyet sınavları için bir alternatif olarak geliştirilen e-sınav sistemi, tercüman bulma ve sınavlarda tercüman kullanma sıkıntısından dolayı farklı dillerde yapılması çalışmaları başlatıldı. Bu çalışmalar sonucu Türkçe dilinden sonra İngilizce dili ile e-sınavlar yapılmaya başlandı. Günümüzde ehliyet sınavlarına artık farklı dil seçenekleriyle de girebiliyoruz. Hali hazırda Türkçe, İngilizce, Farsça, Rusça, Çince ve Arapça dilleriyle e-sınava girebiliyoruz. Bu dil seçenekleri talep ve yararlılık durumlarına göre artış gösterecektir. İngilizce Sürücü Kursu ve Arapça Sürücü Kursu makalelerimizi okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İstanbul’da bu makalenin yazıldığı tarih itibariyle 23 adet e-sınav merkezi bulunmaktadır. E-Sınav merkezlerinin adresleri için tıklayabilirsiniz. Bu merkezler yoğun bir şekilde yazılı sınavlar yapmakta ve sürücü adaylarının hızlı bir şekilde ehliyet almasını sağlamaktadır. Ortalama 30 ile 45 gün içinde e-sınava giren sürücü adayları 60 gün gibi kısa bir sürede ehliyet sahibi olarak yollarda boy gösterebiliyor. E-Sınavlarla ilgili dahah detaylı bilgiye bu linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yabancı dil ehliyet sınavı yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi sürücü kursları kullanıcı adı ve şifreleriyle giriş yaparak sürücü adaylarının tercihine göre istenilen ilçede sınav tanımlamaları yapılmaktadır. Sürücü kursunun bağlı olduğu il dışındaki e-sınav merkezlerinde sınava girilemiyor. Bu sebeple hangi ilde yabancı dille yapılan ehliyet sınavına girecekseniz o ildeki bir sürücü kursa yazılın.

Yabancı dil ehliyet sınavlarında sorun yaşamamak için kursunuzun sınav tanımlaması yapmasının hemen ardından kursunuzla iletişime geçerek sınav yerini saatini ve hangi dille yapılacağını öğrenin. Yabancı dil ehliyet sınavlarında en çok karşılaşılan sorunların başında dil seçeneğinin yanlış işaretlenmesidir. Bu gibi bir durumun tespiti halinde ise ilk yapılması gereken şey sınav tarihinden önce en az 4 gün önceden kursla iletişime geçip iptal ettirmeniz gereklidir. Aksi halde bilmediğiniz bir dilde sınava girmek zorunda kalabilirsiniz.

Yabancı dille yapılan sınavlarda bir diğer önemli konu ilk sınav hakkında başarısız olan kursiyerin ikinci sınav tanımlamasını yapmakta gecikmesi. 45 gün dolmadan yeni tanımlamayı yapmadığınız takdirde bir sınav hakkınız yanacaktır. Bu sebeple ilk sınav hakkınızdan sonra 15 gün sonra Vakıf bank, Ziraat Bank veya Halk bank atmlerinden e-sınav ücretinizi yatırarak dekontunuzu kursunuza bırakmanızdır.

Yabancı dil ehliyet sınavı hakkında daha detaylı bilgi almak için; 0553072121 nolu Whatsap hattımıza bilgi almak istediğinizi belirten bir mesaj yollayabilir ya da doğrudan bu numarayı arayarak bilgi de alabilirsiniz.

Kursumuz Haftanın 7 günü ve Sabah 09:00-Akşam 20:00 saatleri arasında sizlere hizmet vermektedir. Sağlıcakla kalın

İyi sürüş dilekleriyle... Özcem Sürücü Kursu Ekibi

whatsapp
ara
kayıt