Stajyer Ehliyet I Aday Sürücü

Stajyer ehliyet yada aday sürücü, sürücü belgesi almaya hak kazanan adayların 2 yıl süre ile 75 ceza puanına sahip olduğu yeni uygulamanın adıdır. Bu 2 yıl boyunca, trafikte yaptığı her hatada 25 ceza puanı düşecektir. Buda demek oluyor ki 2 yıl içinde 3 hata yaptığınız takdirde 75 ceza puanınız dolarak, sürücü belgeniz yani ehliyetiniz iptal edilecektir. Kanunda belirtilen yasaklamalar çiğnenmediği takdirde 2 yıl dolduktan sonra, trafik GBT sisteminden stajyerlik kendiliğinden kaldırılarak ceza puanınız her yıl için 100 olacaktır.

Bu 2 yıl boyunca yalnız başınıza trafikte araç kullanabilirsiniz, hatta şehirler arası yolculuğa bile çıkabilirsiniz.

Bu 2 yıl boyunca nelere dikkat etmelisiniz?

3 kez kırmızı ışık kuralını ihlal etmemelisiniz. 3 kez hız sınırlarını aşmamalısınız. Her ne derecede olursa olsun alkollü ve uyuşturucu madde alarak araç kullanmamalısınız. Asli kusurlu olarak ölümlü veya yaralanmalı trafik kazasına neden olmamalısınız. Aksi halde 75 ceza puanını dolduran sürücülerin sürücü belgeleri geri alınarak iptal edilecektir. Bu kişiler yeniden sürücü kursuna kayıt olup, teorik ve direksiyon sınavlarına tekrar girerek başarılı olmak zorunda kalacaklar. 2 yıllık stajyer sürücülüğünüz baştan başlamış olacak.

Web Sayfamızdaki Sık Sorulanlar başlığında sizlerin merak edeceğinizi düşündüğümüz birçok konuya açıklık getirdik. Bu linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz....

Daha detaylı bilgi almak için; 0553072121 nolu Whatsap hattımıza bilgi almak istediğinizi belirten bir mesaj yollayabilir yada doğrudan bu numarayı arayarak bilgi de alabilirsiniz.

Kursumuz Haftanın 7 günü ve Sabah 09:00-Akşam 20:00 sattaleri arasında sizlere hizmet vermektedir. Sağlıcakla kalın

İyi sürüş dilekleriyle... Özcem Sürücü Kursu Ekibi.

whatsapp
ara
kayıt