A sınıfı Motosiklet Ehliyeti

A sınıfı motosiklet ehliyeti almak istiyorsanız şuan doğru yerdesiniz. Özcem Sürücü Kursu olarak tüm motosiklet sınıflarında ehliyet hizmeti vermekteyiz. Üç tip motosiklet ehliyeti bulunmaktadır. Bunlar A sınıfı, A1 sınıfı ve A2 sınıflarından oluşmaktadır.

A sınıfı motosiklet ehliyeti, En az 2 yıllık A2 ehliyet ve 20 yaş şartı istenmektedir. Bu durumda yazılı sınavdan muaf tutulmaktadır. 24 yaş ve üstü direk A motosiklet ehliyeti alabilir. Ancak bu durumda yazılı sınava girilmesi gerekmektedir. Motor gücü 36 kw/48 hp üzeri tüm motosikletleri kullanabilir. Yarış motoru kullanmak isteyenlerin bu ehliyet sınıfına sahip olması gerekmektedir.

A1 sınıfı motosiklet ehliyeti, 16 yaş ve üzeri olanlar bu ehliyeti alabilirler. Yazılı sınava girmeleri gerekmektedir. Motor gücü 125cc-11 kw/14 hp geçmeyen motosikletleri kullanabilirler. Daha çok kuryelerin tercih ettiği ehliyet sınıfıdır.

A2 sınıfı motosiklet ehliyeti, 18 yaş ve üzeri olanlar bu ehliyeti alabilirler. Motor gücü 12 kw/16hp ile 35 kw/47 hp arası olan tüm motosikletleri kullanabilirler.

YAMAHA MT07 marka motosikletimizle sizlere hizmet vermekten kıvanç duyarız.

Özcem Sürüş Ekibi

whatsapp
ara
kayıt