Motosiklet Parkuru

MOTOSİKLET PARKURU VE BAŞLANGIÇ MOTOSİKLET EĞİTİMLERİ 

Özcem Sürücü Kursu motosiklet eğitimleri resmi sınav parkurunda verilmektedir. Ehliyet alacak adayların kursumuzun motorları ile eğitim verilerek, sınava da kursumuzun motosiklet araçları ile sınava girerler. Bizlerden ehliyet almak isteyen adaylarımız motosiklet ehliyeti olduğu için eğitimlerde temel olarak önce adayın sadece dengesini sağlayabilmesi amacı ile bisiklet kullanması yeterli olacaktır. Motosiklet ehliyeti almak istiyor iseniz ve İstanbul içerisinde bulunan trafikte kullanacak iseniz sıkı bir eğitim almanızı öneririz. Motosiklet hâkimiyeti ile gaz fren koordinasyonu ve dur kalk çalışması ile koordinasyon sağlayan eğitimler veriyoruz. Motosiklet kullanırken el, vücut, göz koordinasyonunun oldukça önemli olduğunu belirtmek isteriz.

EĞİTİM VE SINAVDA YAPILACAKLAR

Eğitimlerde ve sınavda size daha çok tecrübe kazandıracak olan kuka arası geçişler ile daire ve 8 çizimleri çalışmalarını motosiklet parkurunda gerçekleştiriyoruz. Trafikte karşılaşacağınız ani durumlara karşı ani kaçış manevrası ve kontrollü ani fren konuları üzerinde size tecrübelerimizi sunuyoruzSon olarakta 6 km'lik okul dışı parkuru öğrenmenizi sağlayarak eğitimlerimizi bitiriyoruz.

Motosiklet ehliyet eğitimlerinde temel sürüş deneyimini kazanan sürücü adayı, güvenli sürüş tekniklerini tamamladıktan sonra yeteneğiniz ile sizi baş başa bırakıyoruz. Motosiklet kullanırken hayati bilgiler taşıyan önlemleri siz değerli sürücü adaylarımız ile paylaşıp daha da güvenli sürüş yapmanızı sağlıyoruz. Motosiklet ehliyeti almak istiyor ve İstanbul trafiğinde kullanmak istiyorsanız sıkı bir motosiklet eğitim almanızı öneririz. Mesela ilk derslerde bineceğiniz motoru tanımaya çalışın.

Motosiklet Temel Eğitimi Nedir?

Motosiklet Parkuru içerisinde yapılması gerekneler nelerdir, motosiklet nedir, motosiklet ekipmanları nelerdir, ne tür motosikletler bulunmaktadır şeklindeki sorularla ilgili bilgileri içeren temel eğitimle işe başlıyoruz.. Motosiklet hakkında temel eğitimi tamamlayan sürücü adayına daha sonra motosiklet göstergelerini ve parçalarını tanıtarak aşinalık kazanması sağlanıyor. Devamında yukarıda anlatılanlar doğrultusunda güvenli sürüş eğitimlerini veriyoruz.

Başlangıç Eğitimlerinde Kullanılan Motosiklet

Eğer ki 50 cc ile 250 cc arasındaki bir motosiklet ehliyetine başvuru yapılmışsa sınava gireceğiniz bu güç aralığındaki motosikletlerle eğitimlerinizi gerçekleştiriyoruz. 250 cc ve üstünde motosiklet ehliyetine başvuru yaptıysanız ilk 6 saatlik dersinizi 250 cc altı motosikletlerle veriyoruz. Geri kalan derslerinizi sınava gireceğiniz 250 cc üstündeki motosikletimizle tamamlıyorsunuz.  A sınıfı Motosiklet Ehliyeti başlıklı makalemizi okuyarak konuyla ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

https://www.ozcem.com.tr/images/galeri/galeri-1638826046540.jpg 

Motosiklet parkurunda motosiklet eğitim almak isteyenler, 0553072121 nolu Whatsap hattımıza motosiklet eğitimi almak istediklerini belirten bir mesaj yollamanız durumunda, halkla ilişkiler personellerimiz rezervasyonunuzu oluşturacaklardır. A sınıfı motosiklet ehliyeti ve diğer sınıf motosiklet ehliyetleri hakkında bilgi almak isteyenler ilgili yazımızı okuyabilirler.

Kursumuz Haftanın 7 günü ve Sabah 09:00-Akşam 20:00 sattaleri arasında sizlere hizmet vermektedir. Sağlıcakla kalın

İyi sürüş dilekleriyle... Özcem Sürücü Kursu Ekibi

whatsapp
ara
kayıt