Motorsiklet Ehliyeti

Motosiklet ehliyeti almak istiyor iseniz ve İstanbul içerisinde bulunan trafikte kullanacak iseniz sıkı bir eğitim almanızı öneririz. Motosiklet hakimiyeti ile gaz fren koordinasyonu ve dur kalk çalışması ile koordinasyon sağlayan eğitimler veriyoruz. Motosiklet kullanırken el, vücut, göz koordinasyonu oldukça önemli olduğunu belirtmek isteriz. Eğitimlerde ve sınavda size daha çok tecrübe kazandıracak olan kuka arası geçişler ile daire ve 8 çizimleri çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Trafikte karşılaşacağınız ani durumlara karşı ani kaçış manevrası ve kontrollü ani fren konuları üzerinde size tecrübelerimizi sunuyoruz. A2 ehliyet eğitimlerinde temel sürüş deneyimini kazanan sürücü adayı, güvenli sürüş tekniklerini tamamladıktan sonra yeteneğiniz ile sizi baş başa bırakıyoruz. Motosiklet kullanırken hayati bilgiler taşıyan önlemleri siz değerli sürücü adaylarımız ile paylaşıp daha da güvenli sürüş yapmanızı sağlıyoruz. Motosiklet ehliyeti almak istiyor iseniz ve İstanbul içerisinde bulunan trafikte kullanacak iseniz sıkı bir eğitim almanızı öneririz. Mesela ilk derslerde bineceğiniz motoru tanımaya çalışın. Motosiklet nedir? Ekipmanları nelerdir? Ne tür motosikletler bulunmaktadır şeklinde ilk derslerde sizlere temel bir eğitim veriyoruz. Uzman kadromuz ile sizlerin her türlü soru ve sorunlarına yanıt vermek bizlerin en asil görevi olduğunu belirtmek isteriz. Motorsiklet ehliyeti yeni düzenlenen yasa ile çeşitli kurallar koyulmuştur.

Yeni yasa 1 ocak 2016 tarihinde yürürlüğe girerek ehliyet çeşitleri de sınıflandırılmıştır. Ehliyetler A1 sınıfı, A2 sınıfı ve A sınıfı olmak üzere 3 farklı motorsiklet ehliyeti olarak sınıflandırılmıştır. Motorsiklet ehliyeti almak yaşı her ehliyet sınıfı için gün ay yıl olarak doldurulduktan sonra motorsiklet ehliyeti alabilir anlamına gelmektedir. A1 motorsiklet ehliyeti alma yaşı 16’dır. A2 motorsiklet ehliyeti alma yaşı ise 18’dir. A motorsiklet ehliyeti alma yaşı ise 20’dir. Ehliyet sınavları trafik konuları, ilkyardım konuları, ve motor derslerinde oluşmakla birlikte toplamda 50 soruluk sınava tabii tutulmaktadır. Ehliyet alacak adayların kursumuzun motorları ile eğitim verilerek, sınava da kursumuzun motosiklet araçları ile sınava girerler. Bizlerden ehliyet almak isteyen adaylarımız motosiklet ehliyeti olduğu için eğitimlerde temel olarak önce adayın sadece dengesini sağlayabilmesi amacı ile bisiklet kullanması yeterli olacaktır.

Daha detaylı bilgi almak için; 0553072121 nolu Whatsap hattımıza bilgi almak istediğinizi belirten bir mesaj yollayabilir yada doğrudan bu numarayı arayarak Özcem Sürücü Kursumuzdan bilgi de alabilirsiniz.

Kursumuz Haftanın 7 günü ve Sabah 09:00-Akşam 20:00 sattaleri arasında sizlere hizmet vermektedir. Sağlıcakla kalın

İyi sürüş dilekleriyle... Özcem Sürücü Kursu Ekibi.

whatsapp
ara
kayıt