A1 Ehliyet

Yeni tasarlanıp yürürlüğe giren bir yeni motor ehliyet çeşidi a1 ehliyet motor ehliyetidir. Yeni yasaya göre a1 sınıfı sürücü ehliyeti bulunan kişiler silindir hacmi 125cc, gücü 11 kilovatı geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler kullanacak kişilere verilmektedir. A1 ehliyet sürücü belgesi alacaklar kişiler en az 16 yaşından gün almış olması gerekmektedir. 

Yeni yasa 1 ocak 2016 tarihinde yürürlüğe girmiştir. A1 ehliyet için bisiklet kullanmak dışında herhangi bir tecrübe aranmamaktadır. A1 ehliyet sınavları trafik konuları, ilkyardım konuları, ve motor derslerinde oluşmakla birlikte toplamda 50 soruluk sınava tabii tutulmaktadır. Motosiklet a1 ehliyet alacak adayları kursumuzun motorları ile eğitim verilerek, sınava da kursumuzun motosiklet araçları ile sınava girerler. A1 ehliyet motor ehliyeti olduğu için eğitimlerde temel olarak önce adayın sadece dengesini sağlayabilmesi amacı ile bisiklet kullanması yeterli olacaktır. Ehliyet alacak adayları kursumuzun motorları ile eğitim verilerek, sınava da kursumuzun motosiklet araçları ile sınava girerler.

A1 ehliyet motor ehliyeti olduğu için eğitimlerde temel olarak önce adayın sadece dengesini sağlayabilmesi amacı ile bisiklet kullanması yeterli olacaktır. Motosiklet ehliyeti almak istiyor iseniz ve İstanbul içerisinde bulunan trafikte kullanacak iseniz sıkı bir eğitim almanızı öneririz. Motosiklet başlangıç eğitiminde genel olarak şu konu başlıkları ele alınmaktadır; 1. Günlük Kontroller nelerdir? 2. Motosikleti tanıma ve kullanabilme ne demektedir? 3. Sürüş pozisyonu neden önemlidir? 4. Çalıştırma ve durdurmanın amacı nedir? 5. Viraj dönme ne demektir? 6. Frenleme nedir? 7. Slalom turlarının amacı nedir? Bu saydığımız 7 özel ve hayati bilgileri barındıran eğitimimizde her sorunuza rahatlıkla cevap bulabileceğiniz kursumuz için, güvenli ve kontrollü sürücü olabilirsiniz. Sürüş teknikleri ile size rahat ve kolay bir motosiklet sürme eğitimi veriyoruz. Mesela ilk derslerde bineceğiniz motoru tanımaya çalışın. Motosiklet nedir? Ekipmanları nelerdir? Ne tür motosikletler bulunmaktadır şeklinde ilk derslerde sizlere temel bir eğitim veriyoruz. Kısa bir teorik bilgiden sonra motosiklet için daha da önemli olan pratik ve tecrübeli eğitimler veriyoruz. Motosiklet hakimiyeti ile gaz fren koordinasyonu ve dur kalk çalışması ile koordinasyon sağlayan eğitimler veriyoruz.

whatsapp
ara
kayıt