Sürücü Kursu

Sürücü kursu, ehliyet almak isteyenlerin  internette ilk araştırdıkları konular arasında gelmektedir. Özcem sürücü kursu olarak, bu konu hakkında merak ettiklerinizi cevaplamak isteriz. Web sayfamızdaki sık sorulanlar başlığının içinde merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulabileceğiniz gibi bu yazımızı okuyarak da bilgi edinebilirsiniz. Özcem sürücü kursu yüzde yüz araç kullanmayı öğretme garantisi veren bir kurs olarak, manuel veya otomatik vites araç seçeneklerini sizlere sunuyor. Sürücü belgesi olup, özel direksiyon dersi almak isteyenlere de İstanbul Avrupa yakasında hizmet vermekteyiz. Arabanızın olup olmadığına bakmaksızın bay bayan hocalarımız vasıtasıyla birebir direksiyon dersleri vererek araç kullanmayı öğretiyoruz. Şimdi Sürücü Kurslarının işleyişleriyle ilgili başlıkları inceleyelim. Halkalı Ehliyet Kursu başlıklı yazımızda kursumuzun hizmetleri hakkında bilgiler verdik.

Sürücü Belgesi Vermeye Yetkili Kurumlar Hangileridir?
Sürücü belgesi
yani halk arasında ehliyet olarak bilinen bu belgeyi sadece sürücü kursları vermeye yetkili kurumlardır.

Sürücü Kurslarının Vermekle Yükümlü Oldukları Sürücü Belge Sınıfları
17 adet sürücü belgesi sınıfı bulunmaktadır. bunlar sırasıyla M, B1, A, A1, A2, B, C, D, D1, F, G, BE, C1, C1E, CE, D1E, DE sınıfı sürücü belgeleridir. Ehliyet Sınıfları başlıklı yazımızda bu konuyu detaylı olarak anlattık. Bu sınıflar için kursa yazılırken Ehliyet İçin Gerekli Evrakların listesi için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Sürücü Kurslarının Ehliyet Sınavlarındaki Hazırlıkları Nelerdir?
Sürücü Kursları, 
sürücü adaylarını ilk olarak teorik sınavlara hazırlar. Bu sınavlarda başarılı olan sürücü adaylarının simülatör ve direksiyon eğitimlerini planlar. Bu eğitimlerin sonunda istenilen yeterliliğe ulaşan sürücü adayları en yakın direksiyon sınavına tanımlamaları yapılır. Sürücü kursu araç ve hocalarıyla sınav günü sürücü adaylarının sınavını Milli Eğitim Müdürlükleriyle koordineli olarak gerçekleştirirler. Halkalı Direksiyon Sınav Alanı hakkında detaylı bilgi için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Sürücü Kurslarının Kontenjanları
Sürücü kursları, 
bina kapasitelerine göre 45 ile 90 arasında kontenjanlara sahiptirler. Bu sebeple yazılacağınız kursun o dönemki kontenjanı dolmuşsa sizi 2 ay kadar eğitim ve sınavlara geç alabilir. Mağduriyet yaşamamanız adına bu konu hakkında kurs yetkililerinde kesin bilgi isteyin.

Sürücü Kurslarının Taban Fiyat Listelerine Göre Ücretlendirme Yapmaları
Her yılın ocak ayının ilk haftası Milli Eğitim Müdürlüklerinin yayınladığı taban fiyat listelerine göre sürücü kursları aday kaydı yapmaktadırlar. Ehliyet Fiyatları hakkında detaylı bilgi için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Sürücü Kurslarında Nasıl Eğitmen Olunur?
Direksiyon Eğitmenliği için
 en az lise ve Dengi okul mezunu ve en az 3 yıl önce sürücü belgesi almış olanların Halk Eğitim Müdürlüklerinin açacağı Direksiyon Usta Öğreticiliği kursuna başvurup eğitim ve sınavlarını başarıyla vermiş ve lisanslarını almış olmaları gerekir.
Trafik ve Çevre Bilgisi Dersi, Araç Tekniği ve Motor Dersi, İlkyardım Bilgisi Dersleri için en az ön lisan mezunu olup Halk Eğitim Müdürlüklerinin açacağı Usta Öğreticilik kurslarına katılmış ve sınavlarını başarıyla vermiş ve lisanslarını almış olmaları gerekir.

Simülatör Eğitimleri
Direksiyon derslerine başlamadan önce en az 2 saat simülatör eğitimlerinizi veriyoruz. Psikolojik olarak adaylarımızın ön hazırlıklarının yapılması noktasında, simülatör eğitimlerimiz olmazsa olmazlarımız arasındadır. Daha sonra kendisini hazır hisseden ve araç direksiyon, vites ve pedallarına hâkim olan sürücü adaylarımızı akan trafikte ders almaları için programlarını planlıyoruz. Simülatör Eğitimi hakkında detaylı bilgi için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Direksiyon Dersi Eğitimleri
Kişiye özel birebir direksiyon derslerimizi tercihe göre bay veya bayan eğitmenlerimiz vasıtasıyla İstanbul'un Avrupa yakasındaki her ilçede gerçekleştiriyoruz. Direksiyon kursuna yazılmış sürücü belgesi almak isteyen sürücü adayların 2 saat simülatör eğitimlerinden sonra akan trafikte 14 saat direksiyon eğitimi dersleri verilmektedir. Ehliyet Sınavları başlıklı yazımızı okuyarak sınavlar hakında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sürücü Kurslarının Özel Direksiyon Dersi Verme Hakları
Milli Eğitim Bakanlığının Özel motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği çerçevesinde özel direksiyon dersleri verme lisansı sadece sürücü kurslarında olup başka kurumlara itimat edilmemesi önem arz etmektedir. Özel Direksiyon Dersi hakkında detaylı bilgi için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak isteyenler, 0553072121 nolu Whatsap hattımıza mesaj bırakmanız durumunda, halkla ilişkiler personellerimiz en yakın zamanda size eri dönüş yapacaklardır.

Kursumuz Haftanın 7 günü ve Sabah 09:00-Akşam 20:00 sattaleri arasında sizlere hizmet vermektedir. Sağlıcakla kalın

İyi sürüş dilekleriyle... Özcem Sürücü Kursu Ekibi.

whatsapp
ara
kayıt