SRC Kursu - Psikoteknik Raporu

Halkalı src kursu ve halkalı psikoteknik merkezi nerede :)

Halkalı Özcem Sürücü Kursu adaylarının en çok merak ettiği konular arasındadır. Halkalı src kursu nerededir? Halkalı psikoteknik merkezi nerededir? Hemen bu belgeleri almaya koşmalıyız diyorlar :) Gerçektende sürücü kurslarından sürücü belgesini alanlar, mesleki bilgi ve beceri gerektiren iş kollarına girmek istediklerinde, hemen src kurslarına koşarak SRC belgesi ve Psikoteknik belgesi almaktadırlar. SRC belgesi yolcu veya eşya taşımacığı yapacak olanları alması gereken bir belgedir. SRC belgesinin yanında Psikoteknik Rapor olmazsa olmazlardandır. Peki nedir bu SRC belgesi ve Psikoteknik raporu?  Gelin birde detaylı olarak bu belgeleri inceleyelim:
Mesleki Yeterlilik Belgeleri
Src1 Belgesi: Uluslararası ve yurtiçinde yolcu taşımacılık faaliyetleri yürütmek isteyen ticari araç sahiplerinin alması gereken bir belgedir.
Src2 Belgesi: Sadece yurtiçinde yolcu taşımacılık faaliyetleri yürütmek isteyen ticari araç sahiplerinin alması gereken bir belgedir. 
Src3 Belgesi: Uluslararası ve yurtiçinde kargo ve eşya taşımaacılığı yapacak olan ticari araçların alması gereken belgedir. 
Src4 Belgesi: Sadece yurtiçinde kargo ve eşya taşımaacılığı yapacak olan ticari araç sahiplerinin alması gereken bir belgedir. 
Src5 Belgesi: Tehlikeli madde taşımaclığı yapacak olan ticari araç sahiplerinin alması gereken en önemli belgedir.
Psikoteknik Rapor: Src1, Src2, Src3, Src4, ve Src5 belgelerine sahip olanların alması gereken bir belgedir. Sadece Sağlık Bakanlığının onayından geçen yetkili kurumlar bu belgeyi verebilir. 5 yıl geçerliliğe sahiptir.

Bilgi Amaçlı Makaleler Serisi Yazı Dizimiz

whatsapp
ara
kayıt