Otomatik Vites Kursu

Otomatik Vites Kursu

Otomatik vites yapısına sahip araçların eğitim ve sınavlarına yönelik olarak yapılan çalışmalara otomatik vites kursu denir. Bu kursun amacı otomatik vites yapısına sahip araçların kullanımı hakkında detaylı teorik ve uygulamalı eğitimlerin verilmesine yöneliktir. 2016 yılı itibariyle Karayolları Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle sürücü belgesi almak isteyenler her sınıftan ehliyetin otomatik vites kursunu alabilmek için sürücü kurslarına başvuru elde ettiler. Özcem Sürücü Kursu olarak bu yeni sürece hızlıca entegre olarak otomatik vites ehliyet kayıtları almaya ve otomatik vites eğitimlerine başladık.

Vitesteki Sembollerinin Anlamları

D: İleri vites (Driver)
R: Geri vites (Reverse)
P: Park
N: Boş vites (Neutral)

Otomatik Vites Araç Eğitim ve Sınav Kursu Düzenlenmesi

Her ayın 1-10 tarihleri arasında manuel vites araç kullanmayı tercih etmeyen sürücü adaylarının otomatik vites kursu kayıtları yapılmaktadır. B sınıfı otomatik vites sürücü belgesi talebinde bulunan adaylarımızdan; öğrenim belgesi, sağlık raporu, biyometrik fotoğraf getirmeleri yeterli olmaktadır. Bu belgelerle gelen sürücü adaylarının en yakın tarihli sınav tanımlarını yaparak teorik eğitimlerini hemen başlatmaktayız. B sınıfı manuel ve otomatik vites tercihinde bulunarak kursumuza kayıt olan adaylarımız aynı konulardan oluşan e-sınava girmektedirler. Otomatik vites ehliyeti adlı yazımızı okuyarak bu konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz

Otomatik Vites Kursuna Kayıt Şartları

18 yaşını doldurmuş en az ilkokul 4 ve üzeri diplomaya sahip, sağlık şartları yönünden ehliyet almasına engel teşkil bir sorunu olmayan her Türk ve yabancı uyruklu vatandaşlar otomatik vites kursuna kayıt olabilir. Yabancı uyruklu adaylardan ek olarak diploma ve pasaportlarının Türkçe tercümesini getirmelerini istiyoruz.

Otomatik Vites Kursu Eğitimleri

İlk olarak teorik eğitimlerden geçen adaylarımız yapılan e-sınavdan başarılı olmaları halinde direksiyon eğitimlerine başlanır. 2 saati simülatör 14 saati direksiyon sınavı olmak üzere toplamda 16 saat uygulama eğitimleri alırlar. Direksiyon eğitimleri sonrası hazır olduğu kurs eğitmenlerince onaylanan sürücü adayı en yakın direksiyon sınavına alınır. Başarılı olması halinde sürücü sertifikası düzenlenerek otomatik vites ehliyeti alma hakkı doğar. Böylece B sınıfı otomatik vites her arabayı kullanma hakkı doğar. Farklı sınıf araç kullanmak isteyenlerin ilgili sınıf otomatik vites ehliyet kursuna başvurması gerekir. Bu ehliyetin geçerlilik süresi 10 yıl olup bu sürenin sonunda sağlık raporunu yenilemesi yeterli olmaktadır.

Teorik ve Direksiyon Eğitimleri

Teorik Eğitim: 8 Saat İlkyardım Dersi, 6 Saat Motor Ve Araç Tekniği Dersi, 4 Saat Trafik Adabı Dersi 16 saat Trafik ve Çevre Bilgisi Derslerinden oluşan 34 saatlik teorik eğitimler alarak e-sınava girmeye hak kazanır.
Direksiyon Eğitimi: 2 saat simülatör ve 14 saat direksiyon uygulama dersi alarak direksiyon sınavına girmeye hak kazanır.

Daha detaylı bilgi almak için; 0553072121 nolu Whatsap hattımıza bilgi almak istediğinizi belirten bir mesaj yollayabilir yada doğrudan bu numarayı arayarak bilgi de alabilirsiniz.

Kursumuz Haftanın 7 günü ve Sabah 09:00-Akşam 20:00 sattaleri arasında sizlere hizmet vermektedir. Sağlıcakla kalın

İyi sürüş dilekleriyle... Özcem Sürücü Kursu Ekibi

whatsapp
ara
kayıt