A2 Ehliyet

Yeni tasarlanıp yürürlüğe giren bir yeni motor ehliyet çeşidi a2 ehliyet motor ehliyetidir. Yeni yasaya göre a2 sınıfı sürücü ehliyeti bulunan kişiler gücü 35 kilovatı geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosiklet kullanabilmektedir. A2 ehliyet sürücü belgesi alacaklar kişiler en az 18 yaşından gün almış olması gerekmektedir. Yeni yasa 1 ocak 2016 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

A2 ehliyet için herhangi bir tecrübe aranmamaktadır. A2 ehliyet sınavları trafik konuları, ilkyardım konuları, ve motor derslerinde oluşmakla birlikte toplamda 50 soruluk sınava tabii tutulmaktadır. Motosiklet a2 ehliyet alacak adayları kursumuzun motorları ile eğitim verilerek, sınava da kursumuzun motosiklet araçları ile sınava girerler. A2 ehliyet motor ehliyeti olduğu için eğitimlerde temel olarak önce adayın sadece dengesini sağlayabilmesi amacı ile bisiklet kullanması yeterli olacaktır. Motor ehliyeti almak yaşı her ehliyet sınıfı için gün ay yıl olarak doldurulduktan sonra motor ehliyeti alabilir anlamına gelmektedir. Motosiklet ehliyeti almak istiyor iseniz ve İstanbul içerisinde bulunan trafikte kullanacak iseniz sıkı bir eğitim almanızı öneririz. Motosiklet hakimiyeti ile gaz fren koordinasyonu ve dur kalk çalışması ile koordinasyon sağlayan eğitimler veriyoruz. Motosiklet kullanırken el, vücut, göz koordinasyonu oldukça önemli olduğunu belirtmek isteriz. Eğitimlerde ve sınavda size daha çok tecrübe kazandıracak olan kuka arası geçişler ile daire ve 8 çizimleri çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Trafikte karşılaşacağınız ani durumlara karşı ani kaçış manevrası ve kontrollü ani fren konuları üzerinde size tecrübelerimizi sunuyoruz. A2 ehliyet eğitimlerinde temel sürüş deneyimini kazanan sürücü adayı, güvenli sürüş tekniklerini tamamladıktan sonra yeteneğiniz ile sizi baş başa bırakıyoruz. Motosiklet kullanırken hayati bilgiler taşıyan önlemleri siz değerli sürücü adaylarımız ile paylaşıp daha da güvenli sürüş yapmanızı sağlıyoruz. Motosiklet ehliyeti almak istiyor iseniz ve İstanbul içerisinde bulunan trafikte kullanacak iseniz sıkı bir eğitim almanızı öneririz. Mesela ilk derslerde bineceğiniz motoru tanımaya çalışın. Motosiklet nedir? Ekipmanları nelerdir? Ne tür motosikletler bulunmaktadır şeklinde ilk derslerde sizlere temel bir eğitim veriyoruz. Uzman kadromuz ile sizlerin her türlü soru ve sorunlarına yanıt vermek bizlerin en asil görevi olduğunu belirtmek isteriz.

whatsapp
ara
kayıt